O mně

Jmenuji se Klára Bártová a jsem certifikovaný kouč. Získala jsem rekvalifikaci akreditovanou MŠMT ve škole NeuroLeadership Group, která je jednou z nejlepších u nás. 

Řadím se mezi členy International Coach Federation.

  

Má osobní cesta ke koučinku byla následující:


Napsala jsem autobiografickou novelu a chvilku byla trošku víc vidět. Začalo mě oslovovat tolik lidí, že jsem tomu ani nemohla věřit. Byly to především ženy, které se mi chtěly svěřit se svými problémy. Chtěly radu, povzbuzení, nebo toužily po udání směru, jak naložit se životem. Nebyla žádná, které bych neodpověděla a které bych nevěnovala kus svého času. Fascinovalo mě, že mohu někomu díky svým zkušenostem podat pomocnou ruku. Zároveň jsem ale cítila tu velkou zodpovědnost a...Pokora, to je to správné slovo. Cítila jsem pokoru a bránila se někomu zasahovat do života, protože jsem si byla vědoma, že nejsem skutečným odborníkem.
V rámci podpory prodeje knihy jsem absolvovala řadu besed, dokonce jednu s hosty – skutečnými profíky, což bylo velmi zajímavé a přínosné. Zkrátka vše mě krůček po krůčku vedlo k logickému vyústění situace:
Stát se koučkou.
Věděla jsem a mnohokrát si v životě potvrdila, že mám trošku vyvinutější empatii, umím dobře působit na lidi, povzbudit je, dodat optimismus, rozesmát, ale zároveň jim efektivně poradit a nasměrovat je. Pravda, empatie je něco, co buď máte, nebo ne. Nejen empatie, ale také odolnost vůči stresu, schopnost řešit krizové situace, vynalézavost, vytrvalost, schovívavost a další a další vlastnosti, které zkrátka žádným kurzem nezískáte. A ať chcete nebo ne, lidi to z vás cítí a najdou si vás.
To, že mě druzí žádají o názor, radu, pomoc, to se mi neděje jen teď, co novela Rok Patrika spatřila světlo světa, ale děje se mi to celý život. Nejdřív jsem z toho byla trošku zmatená, jako chlapec vidící duchy zemřelých ve filmu Šestý smysl, ale potom jsem pochopila, že se toho nemusím bát.
Můžu se své přirozené role zhostit a lidem skutečně pomáhat. Tak jsem jednou takhle v pětatřiceti doznala, že už mám i řadu různých životních zkušeností a mohu se do toho bez výčitek pustit. Ne jen tak na zkoušku, ale doopravdy!
Má dosavadní certifikace:

certifikat  

 

Těším se na společné koučování!

  

icflogocolor        

Zanechat komentář